Gap Turu

Gap Turu Gap Turu Gap Turu Gap Turu Gap Turu Gap Turu

REZERVASYON

1 Tarih Seçimi

↓ Devam
DİĞER TUR TARİHLERİ

4 Ekim 2019 - 10 Ekim 2019

11 Ekim 2019 - 17 Ekim 2019

18 Ekim 2019 - 24 Ekim 2019

25 Ekim 2019 - 31 Ekim 2019

01 Kasım 2019 - 07 Kasım 2019

1.Gün ANKARA – GAZİANTEP Saat 22.00’da Sıhhiye Atatürk Lisesi önünden, saat 22.30’da Ümitköy Galleria Avm önünden Mozaikler şehri Gaziantep’e hareket. Gerekli molalar verilerek Gaziantep’e varış.

2.GünGAZİANTEP – ZEUGMA MÜZESİ – GAZİANTEP KALESİ Kahvaltı molasının ardından Gaziantep’i keşfetmeye başlıyoruz. Zeugma’dan çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Müzesi'nin gezilmesinin ardından Gaziantep Kalesi’ni görüyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman sonrası şehrin kendine has mimarisinin yansıtıldığı eski Antep evleri, han, hamam ve çarşılarının görüleceği Gaziantep çarşılarında (bakırcılar, sedefçiler, baharatçılar vb. için) serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 5*Grand Gaziantep Otel’de.

3.GünHALFETİ – RUMKALE – TEKNE GEZİSİ – HARRAN – ARKEOLOJİ MÜZESİ – BALIKLIGÖL – ŞANLIURFA Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. Asur’lulardan günümüze tarihi süreç içerisinde varlığını koruyan Rumkale’yi rehberimizden dinliyor ve tekne gezintisi yapıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi'ni gezip, muhteşem görüntüsüyle büyüleyici Harran Ovası’na doğru hareket ediyoruz. Arı kovanı şeklindeki konik kubbeli Harran Evleri’ni görerek, tarihte bilinen ilk İslam Üniversitesini ziyaret edip Harran’dan ayrılıyoruz. Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’nin gezilmesinin ardından Hazreti İbrahim Peygamber`in Makamı’nın bulunduğu Dergâh, Halil-ül Rahman Cami, şifalı balıkların bulunduğuna inanılan Balıklı Göl ve Ayn-ı Zeliha göllerini gezip, konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz, Yöresel tatlarla bezenmiş lezzetli bir akşam yemeği ve müzik eşliğinde keyifli bir sıra gecesi yaşayacağız. Konaklama 5*El-Ruha Otel’de.

4.Gün GÖBEKLİTEPE -– MARDİN – KASIMİYE MEDRESESİ – ULU CAMİ – KIRKLAR KİLİSESİ – MARDİN MÜZESİ Kahvaltı sonrası otelden hareket. Son yılların en önemli arkeolojik keşfi; tarih bilgilerimizi alt üst eden ve dünyanın ilk tapınağı olan, geçmişi M.Ö 10 binlere dayanan Göbeklitepe'yi ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Viranşehir, Kızıltepe üzerinden kültür ve hoşgörünün başkenti, “Gece Gerdanlık; Gündüz Seyranlık” olarak tanınan Mardin’e ulaşıyoruz. Yapımı 15 yıl süren ve kompleks bir bina olan Kasımiye Medresesi’ni görüyoruz. Birçok kavime ev sahipliği yapan ve ticaret yolları üzerinde bulunan Mardin’in yemek kültürü çok gelişmiştir. Yöresel yemeklerin tadına bakmak için serbest zaman. Yemek sonrasında müze şehir denilen Mardin’in tarihi dar sokaklarında abbaraları fotoğraflayarak geziyoruz. Ardından Ulu Cami, Kırklar Kilisesi ve Mardin Müzesi’nin gezilmesi ve serbest zaman. Belirlenen saatte buluşarak otele hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 5*Erdoba Elegance Hotel & Spa Otel’de. (Dileyen misafirlerimiz otelin spa imkanlarından ücretsiz olarak faydalanabilir… )

KONUM

5.GünDEYRULZAFARAN MANASTIRI – MİDYAT – HASANKEYF – DİYARBAKIR Otelde alınan kahvaltı sonrası Süryani Cemaati için önemli merkezlerden biri olan Deyrulzafaran Manastırı’nı gezip, Midyat’a hareket ediyoruz. Süryanilerin ana yurdu olarak bilinen Tur Abidin Bölgesi’nin kalbinde; Midyat Devlet Konuk Evi'nin gezilmesi ve telkari işçiliğinin önemli merkezlerinden biri olan Midyat çarşılarında serbest zaman. 2000 yıllık geçmişiyle Dicle Nehri kenarında yer alan Hasankeyf’e hareket. Kaya Kale olarak tercüme edilen kale; yekpare taş kitlenin oyulması suretiyle oluşturulmuştur. Ortaçağ dünyasının kültür, ticaret ve siyaset odaklarının bütünleştiği, ihtişamlı ve gizemli bir antik kenttir. Hasankeyf’in panoramik görülmesinin ardından Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4*Diyarbakır Ramada Otel’de.

KONUM

6.GünON GÖZLÜ KÖPRÜ – DİYARBAKIR SURLARI - CAHİT SITKI TARANCI MÜZESİ – ULU CAMİ – HASANPAŞA HANI – ADIYAMAN - NİSSİBİ KÖPRÜSÜ – ATATÜRK BARAJI – KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ – CENDERE KÖPRÜSÜ – NEMRUT DAĞI – GÜN BATIMI Otelde alınan kahvaltı sonrası Dicle Nehri üzerinde bulunan On Gözlü Köprü’ye hareket. Burada fotoğraf için mola veriyoruz. Sonrasında yaklaşık 2 bin yıllık tarihe sahip Diyarbakır Surlarını ziyaret ediyor ve sur içinde bulunan Diyarbakır Konakları’nın tipik örneklerinden biri olan ve aynı zamanda ünlü yazarımız Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğup büyüdüğü konağı ziyaret ediyoruz. Ardından İslam Dünyası’nın beşinci Harem-i Şerifi kabul edilen Ulu Cami’yi ve Hasan Paşa Hanı’nın gezilmesi. Öğle yemeği için serbest zamanın ardından Adıyaman’a hareket ediyoruz. 2014 yılında 33 aylık bir çalışma sonrasında Atatürk Barajı üzerine yapılan Nissibi Köprüsü’nü görüyor ve bizleri Nemrut Dağı'na çıkaracak olan araçlarımıza biniyoruz. Bizleri ilk Karakuş Tümülüsü karşılıyor. Komagene Kralı II. Mithradates tarafından annesi İsias adına yaptırılan anıt mezar, sütun üzerindeki kartaldan dolayı Karakuş Tümülüsü olarak adlandırılmıştır. Karakuş Tümülüsü ziyaretimizin ardından tarihi roma yapısı olan Cendere Köprüsü’nü fotoğraflayıp 2150 m. yükseklikte bulunan Nemrut Dağı’na hareket ediyoruz. Nemrut Dağı’na doğu terasından çıkıp, zirvede bulunan Tanrı - Tanrıça heykellerini gördükten sonra Komagene Kralı Antiochus’un Tümülüsü’nü fotoğraflayarak güneşin batışını izlemek için batı terasına geçiyoruz. Güneşin muhteşem batışını izledikten sonra Adıyaman’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4*White Star Hotel’de.

KONUM

7.GünADIYAMAN – KAHRAMANMARAŞ – KAPALI ÇARŞI – ANKARA Sabah kahvaltısından sonra Kahramanmaraş’a hareket. Şehir merkezi gezimizde Kapalı Çarşı’da (bakırcılar ve baharatçılar çarşısı için ) serbest zamanımız olacak. Ulu Cami’nin ziyareti ve kalenin panoramik olarak görülmesinin ardından turumuza hava yoluyla katılan misafirlerimizin havaalanına transferlerini gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeği molası ardından belirlenen saatte Ankara’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde verilecek molalar sonrası Ankara’ya dönüş ve başka bir turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

KONUM

Ücrete Dahil Olan Hizmetler • Tur otobüsü ile ulaşım, • 5 gece yarım pansiyon konaklama, • İlk gün alınacak ekstra kahvaltı, • Rehberlik hizmeti, • Sıra Gecesi, • Nemrut Dağı minibüs transferi, • Halfeti tekne turu, • Milli park girişleri, • Çevre gezileri, • Seyahat Sigortası,

KONUM

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler • Özel harcamalar, • Öğle yemekleri, • Müze ve ören yeri girişleri, • Yemeklerde alınacak içecekler...

Notlar Not: Rehberimiz hava koşullarına ve şartlara göre tur programında değişiklik yapabilir.

Müze Ücretleri: Zeugma Müzesi 20 TL, Harran Ören Yeri 6 TL, Göbeklitepe 30 TL, Şanlıurfa Müzesi 12 TL, Deyrulzafaran Manastırı (özel müze) 10 TL

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER: Spor ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, fotoğraf makinesi, mayo, havlu ve terlik, rahat kıyafetler.

KONUM

Ulaşım Notu: Turlarımızda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda 18 kişilik lüx minibüs, 17 – 27 kişi kayıtlarda 31 kişilik lüx midibus, 27-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.
Fiyat Listesinde belirtilmiş olan fiyatlar, fiyat açıklamasında belirtilmediği takdirde ÖZEL GÜNLERDE (Yılbaşı, Sömestr, Bayram, Özel Tatil Günleri, Fuar Dönemi vs.) geçerli değildir.
Yapacağınız rezervasyonlarda acentemiz fiyat değiştirme hakkını saklı tutar.

Bu tablodaki Fiyatlar Havale/Eft - Nakit indirimi baz alınarak hesaplanmıştır. Fiyatlar Ödeme şeklinize göre değişiklik gösterebilirir.

Yorum Ekle
Değerlendirmeniz:
Değerli misafirimiz sorularınız için en kısa sürede size dönüş yapılacaktır.
Hazal Seyahat Derecelendirmesi

Otel kategori ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir. Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri arttırdıkları ya da azalttıkları yıldız sayıları yine Bakanlık tarafından kontrol edilir. ' daki otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir.

Sitemizde rating şeklinde gösterilen otel değerlendirmeleri Turizm Bakanlığı değerlendirmesi(derecelendirmesi) değildir, değerlendirmesidir. bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz.

3D Secure

3D Secure, elektronik ticaret işlemlerinin güvenliğinin artırılması amacıyla Visa ve MasterCard tarafından geliştirilmiş bir sistemdir.
Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode™logoları* bulunan sanal işyerlerinden yapılan alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır. Bu sayede hem kart sahipleri hem de üye işyerleri olası sahtekarlıklara karşı güvence altına alınır.
* Visa tarafından verilen hizmetler "Verified by Visa®", MasterCard® tarafından verilen hizmetler ise "MasterCard® SecureCode" olarak adlandırılmaktadır.

Kart Sahipleri

3D Secure Sistemine kayıt olarak internet üzerindeki tüm alışveriş sitelerinde alışveriş yapabilirsiniz.
Alışveriş yapacağınız web sitesi Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode hizmetlerine dahil olsun veya olmasın, kart kullanımınız kısıtlanmaz. Bununla birlikte Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode hizmetlerine dahil olan web sitelerinden yapacağınız alışveriler ekstra güvenli olur.
Bankanız bu hizmetlere dahil ise bankanızın web sitesinden kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bankanızın web sitesinden bu hizmetlere dahil olup olmadığına dair bilgi alabilirsiniz. Bankanız bu hizmet için kendi markasını da yaratmış olabilir. Bankanızla irtibata geçerek konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

2020 ERKEN REZERVASYON OTELLERİ, FIRSAT ve İNDİRİMLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLMAK İSTİYORSANIZ AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ...

Adı Soyadı *
Cep Telefonu *
E-Mail Adresi *
Talebiniz *
Doğrulama Kodu *

Bu formu doldurarak Kampanyalarımızın, SMS ve Email olarak gönderilmesini onaylamış olacaksınız... (* ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.)